na úvod

obrazek243
Farmářské potraviny se poznají „po čuchu“

V Našem gruntu chápeme farmářské potraviny jako tradiční české a moravské výrobky a výpěstky od malých a středních tuzemských farmářů a výrobců. Všechny produkty, které nejdete v našich regálech, jsme osobně ochutnali, navštívili jsme místa, kde vznikají, a mluvili jsme s těmi, kteří je vyrábějí.


Když navštívíme novou farmu nebo nového dodavatele potravin, sledujeme nejen tradiční způsoby zpracování bez umělých náhražek a doplňků, ale i chuť a vůni. Ta vás ostatně přemůže při vstupu do každé naší prodejny. Ale samozřejmě nezapomínáme ani na zákonné povinnosti ohledně hygienických a dalších norem, které musejí naši dodavatelé splňovat, stejně jako my dodržujeme všechny předpisy při přepravě a skladování výrobků. Přímo od dodavatelů pochází 85 % potravin v našem sortimentu.

Místní, čerstvé, bio i nebio

Najdete u nás poctivé uzeniny a kvalitní maso, chléb pečený tradičním způsobem, jogurty a sýry, vejce z volných výběhů, zeleninu z českých pěstitelských lokalit, mošty a pálenky z ovoce z místních sadů, víno, med, koření a mnoho dalšího včetně regionálních specialit a výrobků nesoucích označení Regionální potravina.

Základní sortiment u nás zákazníci naleznou vždy, vše však objednáváme v malých objemech, aby mohli vybírat jen z toho nejčerstvějšího. Nabídka se v jednotlivých prodejnách mírně liší, protože všude se snažíme najít místní dodavatele. Jednak proto, abychom podpořili jejich podnikání, ale také proto, aby zejména čerstvé potraviny k našim zákazníkům necestovaly stovky kilometrů. Zachováváme tak jejich čerstvost a šetříme životní prostředí. Díky tomu, že vše je od českých a moravských pěstitelů, nepořídíte u nás v lednu jahody ani chřest. Vše je k dostání čerstvé právě tehdy, kdy to na našich českých a moravských polích vyroste, s výjimkou plodů, které lze snadno uskladnit, jako jsou jablka, zelí, mrkev či brambory.

Častá otázka, kterou slýchají naši prodejci, zní: „Jsou vaše potraviny bio?“ Odpověď je ano i ne. Farmářské potraviny nejsou synonymem pro bio potraviny, přesto se v našich regálech a lednicích některé výrobky, které toto logo na svém obalu mají, najdou. I u těch, které bio nejsou, ale garantujeme nejvyšší kvalitu surovin i poctivost zpracování.

A komu tím prospějeme?

O tom, že farmářské potraviny rozmazlují zejména zákazníky, snad nemůže být vzhledem k jejich kvalitě podtržené chutí a vůní pochyb. Ale velký význam má koncept kamenných prodejen s farmářskými potravinami především pro samotné farmáře. Podporuje jejich podnikání v oboru, který je nejen závislý na rozmarech počasí a přírody vůbec, ale který také musí bojovat s velkou konkurencí domácích velkochovů a producentů i dovozců ze zahraničí, u kterých se často hledí spíše na kvantitu než kvalitu.

A do třetice na všem vydělává i příroda sama. Ovoce a zelenina jsou pěstovány na menších polích s větším ohledem na přirozený řád krajiny, zvířata jsou chována v humánních podmínkách a šetrným způsobem.Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2023